تبلیغات
پل سفید شهر یا؟ - دست نوشته امیرکبیر به ناصرالدین شاه ملعون
 
پل سفید شهر یا؟
پل سفید مرکز شهرستان سوادکوه بوده ، هست و خواهد بود
درباره وبلاگ


متولد 1344 محل تولد شهر پل سفید مرکز شهرستان سوادکوه استان مازندران فارغ التحصیل رشته مهندسی طراحی صنعتی-شاغل در جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه -عضو سومین دوره شورای اسلامی شهر پل سفید.

مدیر وبلاگ : عبدالله خادمی
مطالب اخیر
نویسندگان

امیركبیر مردی با آرمانهای بلند، پیشقراول مبارزه با استعمار
میرزا تقی خان امیركبیر، ستاره بی نظیر تاریخ ایران زمین كه صد و پنجاه و اندی سال پیش به عنوان صدراعظم ایران درخشید و در كمتر از سه سال و دو ماه بعد از شروع صدارتش خاموش شد. آشپززاده ای كه به دلیل استعدادش مورد توجه قرار گرفت و توسط قائم مقام، والامقامی آگاه و وطن پرست شد.

میرزا تقی ‌خان فراهانی از نوادر تاریخ كشور ماست. عشق عمیق

وی به استقلال و آزادی و اقتدار ملت مسلمان ایران، زمانی به فریاد دادخواهی ملت مظلوم لبیك گفت، كه می‌رفت تمامی ثروت و عزت كشور برای همیشه در كام جهنمی استعمار و استكبار جهانی بلعیده شود. زمانیكه دربار فاسد پادشاهی و رجال سیاسی سر سپرده، مزدورانه و مزورانه علناً سنگ بندگی طاغوت‌های شرق و غرب را به سینه می‌زدند و بی‌شرمی و گستاخیشان به حدی رسیده بود كه حتی كوششی در اختفای بندهای اسارت و یوغ بندگی و بردگی خویش نمی ‌نمودند. امیركبیر در برابر دشمنان دین و مجریان سیاست استعماری، یك تنه قیام كرد و پوزه استكبار و عمّال داخلیش را به خاك مالید.

طی حدود یك قرن و نیم كه از شهادت امیر به دست جیره‌خواران و سر سپردگان طاغوت می‌گذرد، دوست و دشمن در ستایش از این روح آزاده و شخصیت مقتدر سخن گفته‌اند. همه متفق ‌القول اعتراف كرده‌اند كه ”مصلحی“ چنین تشنه اصلاح، ”سیاستمداری“ چنان شیفته استقلال و ”زمامداری“ چنین خیرخواه ملت، نه تنها در تاریخ دو هزار و چند ساله ایران بلكه در تاریخ جهان، كم نظیر و كمیاب می‌باشد. اصلاحات داخلی در زمینه اعتلای فرهنگ، تنظیم اقتصاد و تطهیر عرصه سیاست كشور، اقدامات در جهت احیای دین و بسط عدالت در سطح جامعه، مبارزاتش در جهت قطع نفوذ اجانب و استعمارگران، و حفظ استقلال و تمامیت ارضی كشور كه طی سه سال و اندی صدارت میرزا تقی‌خان امیر كبیر انجام گرفت، تماماً شایسته تحسین است.

سرگذشت امیركبیر و اهداف اصلاحی و ضد استكباری این مرد سیاسی لایق، این مسلمان متدیّن و وظیفه شناس و ... و مصلح بزرگ دینی و اجتماعی و نقش استكبار جهانی در سركوبی، عزل، تبعید و سرانجام شهادت وی از آن رو شایسته مطالعه و بررسی است كه پرده از خیانت‌ها و جنایت‌های استعمارگران شرق و غرب در كشورهای عقب نگاه داشته شده برداشته و ما را وامی‌دارد كه هر چه مصمم‌تر و با آگاهی هرچه بیشتر به دسیسه‌های استكبار جهانی پی‌ ببریم.

میرزا تقی خان امیركبیر یا میرزا محمدتقی خان امیركبیر، پسر مشهدی قربان هزاوه‌یی فراهانی نوه تهماسب بیك است. (مشهدی قربان طباخ اشراف آن زمان كه بعدها به طور اختصاصی طباخ آشپزخانه میرزا عیسی معروف به میرزا بزرگ قائم مقام فراهانی شد). میرزا تقی خان امیركبیر در خانواده‌ای از طبقات پایینی ملت ایران در روستای هزاوه به دنیا آمد و با حفظ این امتیاز در دامان یكی از بهترین‌ و اصیل‌ترین خاندان‌های آن روز ایران تربیت یافت و رشد نمود.

هزاوه در دو فرسخی شمال غربی شهرستان اراك و در مجاورت فراهان زادگاه خانواده بزرگ قائم مقام قرار داشت. كربلایی محمد قربان در سلك نوكران میرزا عیسی قائم مقام بزرگ درآمد و به مقام آشپزی رسید و در زمان میرزا ابوالقاسم قائم مقام دوم و صدر اعظم محمدشاه مقام نظارت در آشپزخانه را احراز كرد و در اواخر عمر ”قاپوچی“ قائم مقام شد. حشر و نشر میرزا تقی خان با فرزندان خانواده قائم مقام از سویی و استعداد و دقت نظر امیركبیر از سوی دیگر از او شخصیتی می‌سازد كه نظیر آن در عصر قاجار كمتر دیده می‌شود. راه یافتن امیر كبیر به كلاس درس فرزندان قائم مقام در حالی كه امثال او حق تعلیم و تعلم نداشته‌اند و تعبیراتی كه قائم مقام در خصوص او به كار می‌برد، عظمت شخصیت امیركبیر را در همان دوران طفولیت نشان می‌دهد. او از هوش سرشاری برخوردار بود. گویند: امیر در کودکی هنگامی که ناهار فرزندان قائم مقام را می آورد، برای باز پس بردن ظروف در حجره می ایستاد و آنچه معلم به ایشان می آموخت ، فرا می گرفت. روزی قائم مقام به آزمایش پسرانش آمد و هر چه از آنان پرسید، ندانستند. اما امیر جواب داد. قائم مقام پرسید: تقی تو کجا درس خوانده ای؟ عرض کرد: روزها که غذای آقازاده ها را می آوردم ، ایستاده می شنودم ، قائم مقام انعامی به او داد، نگرفت و گریه کرد . به او گفت چه می خواهی؟ امیر عرض کرد: به معلم امر فرمایید درسی را که به آقازاده ها می دهد به من هم بیاموزد . قائم مقام پذیرفت و معلم را فرمود تا به او نیز بیاموزد.

ویژگیهای شخصیت امیرکبیر
امیر، درشت و تنومند، خوش قیافه و با سیمای گشاده و هوشمند بود. گویند در جوانی به کشتی علاقه داشت ، به زورخانه می رفت و منش پهلوانان را دارا بود. راست گفتار و درست کردار بود. پیگیری امور کشور برایش از هر کاردیگری ، حتی سلامتی خود ، مهم تر می نمود. چشمان نافذی داشت . اعصابی قوی داشت و به گاه بروز سختی ها بسیار خونسرد بود. حق شناس بود و هرگز بر مقامی که دست یافته بود، غره نشد. بی جهت کسی را عزیز نمی داشت و کوچکترین خدمتی درنظر او جلوه می کرد. چون از سلامت نفس برخورداربود ، در برابر سفرای خارجی بسیار با غرور برخورد می کرد و تلاش سفرای روس و انگلیس در از بین بردن او، از همین برخوردها منشأ می گرفت . لباس او ساده بود ، جبه بر تن می کرد و کلاه مستوفی گری را قدری بلند تر نموده ، بر سرمی نهاد . او پابند مسائل شرعی بود و نماز وروزه را به جا می آورد ، دعا و زیارت عاشورا می خواند . عادت به قلیان کشیدن داشت، اما تا آخرعمراز سلامت کامل بدنی برخوردار بود. امیر به خانواده خود علاقمند بود و نسبت به مادرش همواره مهری سرشار داشت.

امیر چون به سن رشد رسید در دستگاه قائم مقام و دستگاه محمدخان زنگنه امیر نظام، وارد خدمات دولتی گردید. تحریر و نویسندگی در محضر این دو شخصیت، آغاز كار امیركبیر است. بعد از مدتی لشكر نویسی در سال 1251 هجری قمری به شغل و لقب مستوفی نظام در لشكر آذربایجان منسوب و ملقب گردید. بعد از سمت استیفا به وزیر نظامی فرمانده كل قوا می‌رسد و بعد از مدتی با جلوس ناصرالدین شاه بر تخت، محمدتقی خان، به لقب امیركبیری، اتابكی و نائبی درآمد. در حالی كه منصب صدارت و امیر نظامی را داشت. حسادت امثال میرزا آقاخان نوری و دسایس او همراه با مهدعلیا در این هنگام علیه امیركبیر در شاه اثری نكرد و ازدواج امیر كبیر با خواهر تنی ناصرالدین شاه یعنی عزت الدوله اوضاع را كمی به نفع امیركبیر آرام كرد. امیركبیر سرگرم اصلاحات كلی شد در حالی كه مملكت سخت گرفتار طغیان ناشی از هرج و مرج اواخر دوران محمدشاه بود.

اقدامات امیر کبیر در زمان صدارت
یکی از اقدامات وی ایجاد نظم در جامعه بود ؛ در پی نظمی که او در جامعه برقرار کرد کمتر ظالمی قادر بود بر بیچارگان فقیر تعدی کند، دزدی و هرزگی و شرارت را درجامعه به حداقل رسانید . در شراب اثر مستی نماند، جماعت اوباش که سابق به یک جرعه شراب ، چند نفر را زخم می زدند، تا حدی بر چیده شدند.

امیر رسم رشوه و بست را برانداخت و کمتر کسی جرأت داشت رشوه دریافت کند ، یا آن که گناهکاری به بست برود.

رسم قمه کشی را برانداخت . در تهران رسم بود که جوانان قمه می بستند. وی گفت: هر که می خواهد قمه ببندد، اما آن کس که تیغ ازغلاف بیرون آورد، چه کسی خواهدبود؟

به دنبال این سخن هر چه در شهر نزاع می شد کسی جرات تیغ کشیدن از نیام را نداشت و چون مردم پس از یک ماه چنین دیدند، قمه بستن را ترک کردند.

امیر برای تمیشت امور به خزانه خالی مملکت، سروسامان داد و حقوق بسیاری از درباریان و وابستگان آنها راقطع کرد و همچون قائم مقام، برای شاه نیز" پول توجیبی" مقرر نمود.

از دیگر اقدامات مهم امیرکبیر، تأسیس اداره آگاهی بود . او برای آن که از روابط کارگزاران و مأموران دولت با مردم مطلع باشد اداره ای مخصوص و سرّی تشکیل داد که مشخصات کارکنان آن کاملاً مخفی بود . مأموران این اداره در لباس چوپان، گدا، فروشنده دوره گرد، راهزن و ... همه جا نفوذ داشتند و هر جا کار خلافی از کسی سر می زد، بی درنگ امیر را با خبر می کردند. در واقع امیر به جای دو چشم و دو گوش ، هزاران چشم و گوش داشت.

وی جهت بسط عدالت، محاکم شرع را به علمای صالح سپرد ، رسم شکنجه را برانداخت و با نوآوری در عرصه سیاست ، سعی کرد مردم را با علوم جدید آشنا سازد.

او مایه کوبی آبله را اجباری ساخت و هر کس از بیماری آبله می مرد، بستگان او را پنج تومان جریمه می کرد.

ایجاد چاپارخانه برای مرسولات پستی از دیگر اقدامات امیر بود. ایجاد میدان توپخانه و عمارت آن و همچنین سبزه میدان تهران، که قبلاً محل اعدام افراد خاص بود نیز، از دیگر کارهای عمرانی وی به شمار می آید.

نکته جالب توجه در تیزبینی امیر، ساختن خانه برای مردم بود ، او دویست خانه در بیرون شهر بنا کرد.

تاسیس مدرسه دارالفنون و راه اندازی نخستین روزنامه در ایران به نام وقایع اتفاقیه ، دو گام بزرگ دیگر امیر بود ، ایجاد کارخانه های پارچه بافی ، شکر ریزی ، چینی و بلورسازی، کاغذ سازی ، چدن ریزی و فلزی از دیگر کارهای مثبت امیر بود.

امیر کبیر این مرد نامدار در دوران صدارت خویش اقدامات بسیاری را برای ملت و کشور خویش انجام داد.

آنچه همواره نام امیر كبیر را در نهضت علم و دانش ماندگار خواهد كرد، همانا تأسیس مدرسه دارالفنون به سبك جدید و استخدام معلمین و استادان خارجی است كه در كنار آنها اساتید برجسته ایران هم بودند و تدریس می‌كردند. گرچه بعد از تأسیس این مدرسه آنچه امیركبیر در زمان حیاتش در نظر داشت محقق نشد و حسودان امیركبیر چون میرزا آقاخان نوری سلطه و نفوذ یافتند و اغراض و امیالشان را در این امر مهم دخالت دادند، از جمله بردن صد نفر شاگرد از شاهزادگان به نزد ناصرالدین شاه تا در این مدرسه تعلیم یابند. افسوس كه یك روز پس از عزل امیركبیر، معلمان فرنگی وارد تهران می‌شوند و گویی او را در حال توقیف ملاقات می‌كنند. میرزا آقاخان نوری با وجود آمدن معلمان از فرنگ، هنوز سعی در تعطیلی دارالفنون دارد كه ناصرالدین شاه مخالفت می‌كند.

سرانجام دشمنی امثال آقاخان نوری و مهدعلیا و... و نادانی ناصرالدین شاه باعث شد تا در 20 محرم 1268 هجری قمری، امیركبیر از صدارت معزول شود و در 25 محرم از امارت نظام و از تمام مشاغل دولتی بركنار گردد و چند روز بعد به كاشان تبعید شود. سرانجام به فرمان نامرد روزگار ناصرالدین شاه به دست نالایقی چون حاج علیخان مراغه‌یی معروف به حاجب‌الدوله به طرز فیجعی در حمام فین كاشان به لقاء حق برسد.

بارالها! او را که در راه اعتلای دین تو ، برای رفاه و آسایش ملت و در جهت بالندگی کشور خویش گام برداشت ، قرین رحمت خود فرما

آمین

نوع مطلب : صرفاً جهت اطلاع!، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 5 اسفند 1396 12:46 قبل از ظهر
مطمئنا بر این باورید که آنچه شما بیان کردید. به نظر می رسد توجیه مورد نظر شما ساده ترین چیزی است که باید آگاه باشید
از. من به شما می گویم، من قطعا در حالی که مردم را irked
در مورد نگرانی هایی که آنها به صراحت نمی دانند فکر می کنند.
شما موفق به ضربه زدن به ناخن بالا و تعریف کل
چیزی که بدون اثرات جانبی نیست، مردم می توانند سیگنال بگیرند.
احتمالا دوباره به دریافت بیشتر خواهد رسید با تشکر
دوشنبه 13 آذر 1396 08:20 بعد از ظهر
اگر شما در حال رفتن به بهترین مطالب مانند من، به سادگی برای دیدن این وب سایت
هر روز به دلیل اینکه محتویات با کیفیت را می دهد، با تشکر
سه شنبه 9 آبان 1396 04:05 بعد از ظهر
پست بزرگ ما به این فوق العاده عالی متصل هستیم
مقاله در وب سایت ما. نگه داشتن نوشتن بزرگ
یکشنبه 19 شهریور 1396 07:28 قبل از ظهر
اطلاعات مفید خوشبختانه من سایت شما را با شانس کشف کردم و من شوکه شده ام چرا این تصادف اتفاق افتاده است
از پیش! من آن را نشانه گذاری کردم
یکشنبه 19 شهریور 1396 05:30 قبل از ظهر
وقتی که من در اصل نظر دادم، بر روی گزینه "اطلاع از من وقتی نظر جدیدی اضافه شده است" را کلیک کنید
و در حال حاضر هر بار یک نظر اضافه شده من دریافت چهار ایمیل با
همان نظر آیا راهی وجود دارد که بتوانید حذف کنید؟
من از آن سرویس قدردانی آن
یکشنبه 19 شهریور 1396 03:43 قبل از ظهر
این پست به بازدیدکنندگان اینترنتی برای ساختن جدید کمک خواهد کرد
وب سایت یا حتی یک وبلاگ از ابتدا تا انتها.
یکشنبه 19 شهریور 1396 12:08 قبل از ظهر
سلام، من اعتقاد دارم که من دیدم شما از سایت من بازدید کردید، بنابراین برای رسیدن به این میل، اینجا بودم. من
تلاش برای پیدا کردن چیزهایی برای افزایش وب سایت من! من حدس می زنم کافی است که از برخی از ایده های خود استفاده کنید!!
شنبه 18 شهریور 1396 10:39 بعد از ظهر
نوشتن پاراگراف نیز یک هیجان است، اگر بعد از آن شما می توانید بنویسید اگر نوشتن نباشد پیچیده است.
شنبه 18 شهریور 1396 08:56 بعد از ظهر
با تشکر از نگارش شیوای شما. در واقع یک بار بود
حساب کاربری سرگرمی آن. نگاه پیچیده به دور معرفی مناسب از شما!

پس چطور می توانیم با هم مکاتبه داشته باشیم؟
پنجشنبه 12 مرداد 1396 09:13 بعد از ظهر
Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
I'm trying to figure out if its a problem on my end or if
it's the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.
دوشنبه 9 مرداد 1396 09:45 بعد از ظهر
We're a bunch of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your site provided us with useful info to work on. You have performed
a formidable task and our whole community might be thankful to you.
جمعه 16 تیر 1396 07:05 بعد از ظهر
Greetings! Very helpful advice in this particular post!
It is the little changes that will make the biggest changes.

Thanks for sharing!
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:01 قبل از ظهر
بسیار چلیپا از خود نوشتن در حالی
که صدایی مناسب اصل آیا واقعا کار
خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون پاراگراف شما موفق به من مؤمن متاسفانه تنها برای کوتاه در حالی که.
من هنوز مشکل خود را با جهش در
منطق و یک خواهد را خوب به کمک پر
کسانی که شکاف. در این رویداد شما که می توانید انجام من خواهد
قطعا بود مجذوب.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 10:16 بعد از ظهر
It's wonderful that you are getting thoughts from this
post as well as from our discussion made here.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 04:55 قبل از ظهر
always i used to read smaller articles or reviews that also clear their motive,
and that is also happening with this paragraph which I am reading now.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 04:27 قبل از ظهر
Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I
clicked submit my comment didn't show up. Grrrr...
well I'm not writing all that over again. Anyway, just wanted to
say excellent blog!
دوشنبه 4 اردیبهشت 1391 09:53 قبل از ظهر
حقیقت آن چیزی است که باید باشد ولی نیست و واقعیت آن چیزیست که نباید باشد ولی هست مرز بین حقیقت و واقیت برعکس باور ما باریک نیست بلکه بسیار پهن است تا جائیکه گاهی این عرض جایش با طول عوض می شود همین است که ما را به اشتباه می اندازدمن نیز برای شما و خانواده محترم خضوضاً ابوی بزرگوار آرزوی سلامت وسعادت ئارم این چند کلام نه از باب خدای ناکرده دلخوری بین حقیر وحضرتعالی رد وبدل شد بلکه تنها جنبه روشنگری داشت ومطمئن هستم که این را باور دارید زیرا در این بین برای هیچکدام منافع شخصی ندارد اصلاً انانکه دنبال منافع شخص اند وقت شان را اینگونه سپری نمی کنند آنها در حال انجام معاملات خویشند.
یکشنبه 3 اردیبهشت 1391 11:07 بعد از ظهر
کلام اخر هیچ کس به بنده در مورد این موضوع چیزی در خواست نکرد بنده با فکر و نظر شخصی خودم وبا توجه به مسائلی که امسال در پیش رو داریم برخود وظیفه دونستم که در باره این موضوع نظر بدم علتش را هم اگر شما و دوستانتان قبول کنند حاضرم در جمع شما 5 نفر با دلیل منطقی اعلام کنم بنده صراحتا به خالصی و پاک بودن شما شکی ندارم و مطما همانطور که فرمودید دلتان برای این شهر بیشتر از من میتپد منظور از خود بزرگ بینی به شما دوست عزیز نبود در کل اجازه بفرمایید ادامه این بحث حضورا ادامه پیدا کند تا سو تفاهمات پیش نیاد برای شما و گل پسرتانو همسر گرامیتان ارزوی موفقیت روز افزون دارم .من الله توفیق
یکشنبه 3 اردیبهشت 1391 03:28 بعد از ظهر
شما منظور بنده را بد و به خودتان گرفتید منظور از اتیکت افراد جامعه با شغلهایشان مثلا بنده کاسب شما عضو شورا عینعلی باغبان و..... و اعتقاد اینکه کار خوب انجام دادن حتما باید با عنوان صورت بگیرد با فرمایشات شما در مجلس فقط رئیس مجلس کار انجام میدهد بقیه هیچ کاره اند یا موفقیت شهرداری پل سفید فقط وفقط مختص جناب پاریاو ه یا همه عوامل با همدلی و مشارکت هم به این موفقیت رسیدن حداقل 95 درصد پرسنل شهرداری از شهردار رضایت دارن ایا این حسن رفتار یک طرفه است عذر بنده را بپذیرید افتادگی اموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد اب زمینی که بلند است متاسفانه عدم پیشرفت احساس خود بزرگ بینی ای است که در بعضی از افراد ما میبینیم بیاییم با پشت کردن به گذشته وعبرت بدون غرور و بلانصبت شما خودخواهی از نقطه قوت همدیگه استفاده کنیم شهرمون و اساسی بسازیم ما در حالی که داریم به خاطر یک مسئله پیش پا افتاده وقت تلف میکنیم دیگران با نیشخند و خوشحالی از این تفرقه دارن حق مارو پایمال میکنن وبه نفع خودشان بهره برادری میکنن یا حق
عبدالله خادمیدوست عزیز جناب آقای هدایتی کسی نگفت که کار خوب انجام دادن تنها با عنوان صورت می گیرد اما اگر عضو شورا بودید می دیدید که این عنوان رئیس چه کارها که نمی کند در واقع مسئولیت شورا بارئیس است چرا که تمام نامه ها با امضاءایشان معتبر است در تمام جلسات شهرستانی و استانی ایشان هستند که حضور می یابند ،سخنگوی شورا ایشان هستند همانگونه که خودتان استحضار دارید این رئیس مجلس است که مجلس را اداره می کند حتی می تواند با موافقت یامخالفت خود آرای دیگران را تحت تاثیر قرار دهد و بسیاری موضوع دیگر که اینجا مجالش نیست هر چند کار شورای شهر بعلت کمی اعضاء بسیار حساس تر است زیرا عموماً این تنها یک رای است که تعیین کننده است برای مثال خدمت تان عرض می کنم حال که یک رای این همه در سرنوشت مردم یک شهر تاثیر دارد آن هم اگر رئیس باشد مطمئناً این تاثیر چند برابر خواهد بود شما در مورد بنده دچار اشتباه بزرگی شده اید که به بنده درس افتادگی می دهید جناب آقای هدایتی عزیز بتمام کائنات سوگند یاد می کنم که اگر منافع مردم دربین نبود به هیچ عنوان خودم راکاندیدای شورا یا طی پنج سال گذشته کاندیدای رئیس شورایی نمی کردم که مجبور باشم این تحقیرها را تحمل کنم ببخشید انگار در این شهر بجز حضرتعالی کسی زندگی نمی کند یا فعالیت ندارد تنها یک سوال از حضرتعالی دارم همه می دانند چطور شما نمی دانید که اگر آنقدر که حضرتعالی بنده را خود بزرگ بین تصور می کنید بودم برای رئیس شورایی وامثال این چیزها می رفتم مثل خیلی ها رای گدایی می کردم یا آنطور که مرسوم است وارد معامله می شدم که بتو رای می دهم که فلان بشو بمن رای بده که فلان بشوم این مسئله که می فرمایید کم اهمیت اتفاقاً پراهمیت است منتها حضرتعالی به اهمیت آن پی نبرده اید بنده به تکلیفم عمل می کنم نه به میل این و آن ونزد پروردگارم سر افرازم بروید تحقیق کنید ببینید چه کسی برای منافع مردم تلاش می کند وچه کسی براحتی منافع مردم را نادیده می گیرد همانطور که همواره گفتم در صورتی که این شانس به حقیر داده شود و تنها یکبار اداره امور شورا به اینجانب واگذار گردد بگونه ای پای واساس آن چیده شود که دیگر کسی بخودش اجازه سوءاستفاده ندهد نه برای این یکسال باقی مانده بلکه برای تمام دوره ها همانطوریکه دیگر هر شهرداری نمی تواند انتظارات مرم این شهر را برآورده نماید اینجانب منکر خدمات گذشته گان نیستم اما همه اذعان دارند کارهای صورت گرفته در این دوره توسط شهرداری بی نظیر است اگر می خواستم سر حقوق مردم معامله کنم امروز مجبور نبودم با رتبه هفت کنکور سراسری وداشتن لیسانس طراحی صنعتی در پایگاه هلال احمر رانندگی کنم هر چند این برایم ناگوار نیست زیرا از طرفی به بنده پیشنهاد می شود تا در دانشگاه تدریس کنم ویا مردم شهرم این افتخار رانصیبم می کنند تا بعنوان خدمتگزار نماینده شان باشم هر وقت هم که نخواستند .با کمال افتخار زحمت را کم می کنم راستی بد نیست این راهم بدانید که تنها کسی هستید که رایزنی می کنید تا فرد خاصی این جایگاه را اشغال نماید بیاد داشته باشید این اشخاص نیستند که مهم هستند بلکه تفکر وعملکردشان است که مهم است ادامه این بحث نه بدلیل کم اهمیتی بلکه برعکس بدلیل پراهمیتی ولی بذلیل کم ظرفیتی بنده ادامه نیابد بهتر است.برایتان آرزوی سلامت وسعادت دارم
یکشنبه 3 اردیبهشت 1391 06:47 قبل از ظهر
من متوجه نشدم به چه چیزی اعتقاد ندارید .به اینکه همه ما مسئول هستیم؟یا اینکه آنکس که بیشتر میداند به همان نسبت بیشتر مسئول است؟کسی به شما اتیکت نزد! برای پیشرفت شهرتان چه کاری کردید که می بایست بابتش حقوق می گرفتید وفداکاری کردیدونگرفتید؟ واساساً اگر می گرفتید هم مشکلی نبود اینکه بخواهید بگیرید یا نه امری است شخصی وبه کسی مربوط نمی شود لابد نیاز نداشتید اینکه نمی شود حقی را می توانستید بگیرید ونگرفتید راچماغی بکنید و برسر این وآن بکوبید یا اینکه کسی را بواسطه گرفتن حقی شماتت نمایید . بلی فرمایش شما را قبول دارم شاید برخی همانند حقیر واقعاًاین حق الجلسه حق شان نباشد زیرا حتی به این اندازه هم تاثیر گذار نیستند ولی چون قانون این اجازه را داده نمی توان به او خرده گرفت قضاوت آن با من وشما نیست با خداوند است اگر شما این را قبول ندارید می توانید برای آینده افراد بهتری را انتخاب نمایید اینکه انسان فقط منتقد باشد که نمی شود باید در قبال انتقاد از روشی غلط روش درست را هم پیشنهاد داد و......ودر چه خصوصی وکدام دوستان بایدمشاوره می گرفتم یا نظر می خواستم که چنین نکردم جناب آقای هدایتی اگر مبلغی را که به عنوان حق الجلسه به اعضای شورا می دهند را برای من وامثال من حرام می دانیدباید به عرض برسانم این حقی است که قانون در نظر گرفته خدای ناکرده خلاف قانون نیست. وبخدا سوگند برای آنهایی که تاثیر گذار هستند اگر چند برابر این هم بدهند ارزشش را دارد. اگر می خواهید درکی از مبالغ دریافتی داشته باشید می توانید به بخش نحوه پرداخت حق الجالسه اعضاء شورا در همین وبلاگ مراجعه نمایید و مطمئنم که مردم هم راضی هستند بشرط آنکه ..........(ایکاش می شد همه چیز را همه جا گفت)اگر چیزی را باید زیر سوال برد حقوقی است که برخی اضافه براین حق برای خود می خواهند بیت المال و حقوق شهرودان است که براساس روابط دوستانه ورانت پایمال شده ویا نادیده گرفته می شود ویا به نفع شخصی بهره برداری می شود در غیر اینصورت و در چهار چوب قانون از شیر مادر حلال تر است. حتی اگر هم نباشددر مقابل مبالغ هنگفتی که .......... مبلغی بحساب نمی آید البته موارد بسیاری وجود دارد که ادب حکم می کند در اینجا بیان نشود انشاالله در یک جلسه حضوری خدمت شما عرض خواهم کرد . موید باشید

پاسخ شما :
ارسال پاسخ
شنبه 2 اردیبهشت 1391 10:53 بعد از ظهر
بنده هیچ اعتقادی به این حرفا ندارم من معتقدم هر شخص در هر جا ومکان ودر هر موقعیت باید در پیشرفت شهر و دیار خویش سهیم باشد وقتی نیت کار برای رضای خدا باشد اتیکت فرقی ندارد یک سوال حقیر در این بین برای پیشرفت شهرم چقدر اثر گذار هستم به جز یک شهروند ساده هیچ اتیکتی ندارم وبرای این موارد هیچ حقوقی دریافت نمیکنم در این مورد میتونید از دوستان تان هم مشاوره و نظر خواهی کنید . یا حق
جمعه 1 اردیبهشت 1391 11:39 بعد از ظهر
همه ما مسئول هستیم آنانی همانند شما که بیشتر می دانند بیشتر مسئول هستند حتی در امور ساده چه برسد به اینکه بخواهید سرنوشت یک شهررا به کسی بسپارید تحت عنوان رئیس شورا
جمعه 1 اردیبهشت 1391 06:49 بعد از ظهر
روزی که امیر کبیر گریست در سال 1264 نخستین برنامه ایران برای واکسن زدن به فرمان امیر اغاز شد.به امیر اطلاع دادن مردم از روی نا اگاهی نمیخوان واکسن بزنن چون بعضی از رمال ها دعا نویسان شایعاتی کردن در روز 28 ربیع اول اطلاع دادن فقط 330 نفر واکسن ابله کوبیدن بقیه یا فرار کردن یا در اب انبار ها جا خوردن در همان روز پاره دوز وبقالی که فرزندانشان از بیماری ابله مرده بودن نزد امیر اوردن وقتی علت را جویا شد گفتن که با زدن واکسن بچه ها یمان جن زده میشدن که امیر شروع به گریستن کرد وقتی میرزا اقا خان علتش را پرسید که چرا به خاطر دو طفل شیر خوار اینچنین میگریید امیر با خشم فرمود تا زمانی که ما سرپرستی این ملت را به عهده داریم مسئول مرگشان هم هستیم وهم مسئول جهلشان. کسانی که برای پیگیری اموری پیشگام میشون در همه امور مسئول هستن باید به وظیفه شان به درستی عمل کنند در غیر این صورت به همه مدیونن.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :